Volejbal: Slováci sa s Európskou ligou rozlúčili prehrou s Grékmi

13.08.2006 Celý región

Prešov 13. augusta (TASR) – V záverečnom vystúpení v 3. ročníku Európskej ligy slovenskí volejbalisti v Prešove v nedeľu podľahli Grékom 1:3 a v konečn...
Prešov 13. augusta (TASR) – V záverečnom vystúpení v 3. ročníku Európskej ligy slovenskí volejbalisti v Prešove v nedeľu podľahli Grékom 1:3 a v konečnej tabuľke základnej fázy obsadili predposlednú siedmu priečku. Zverencom trénera Vladimíra Přidala sa z výhody domáceho prostredia cez víkend nepodarilo vyťažiť ani jedno víťazstvo, súťaž však dohrali v značne okyptenej zostave a len s deviatimi hráčmi.

Mizériu zranení zavŕšil už pred zápasom počas rozcvičovania Benčič, ktorý si vykĺbil pravé rameno a museli ho odviezť do prešovskej nemocnice. Deväť \"statočných Slovákov\" sa snažilo v prvom sete vzdorovať Grékom bojujúcim o postup na turnaj Final Four do tureckého Izmiru (19. -20. augusta), no v prvom sete Južania celý čas s prehľadom viedli a už prvým setbalom získali prvé dejstvo. Samotná výmena však mala veľmi kuriózny nádych, keď si ani jeden z trojice rozhodcov nevšimol, že lopta po gréckom smeči preletela pomimo anténky a arbitri nič nedali ani na vehementné protesty slovenskej partie. Po výmene strán sa obraz hry príliš nezmenil, Gréci pohodlne kráčali za hladkým triumfom, ktorý jediný im dával šance na postup až do stavu 12:6. Po oddychovom čase domáci začali stíhaciu jazdu a znížili postupne až na rozdiel dvoch bodov 21:23. Bartík však vzápätí neúspešne zariskoval a podaním do siete daroval súperom setbal. Slovenský kapitán stál hneď na to aj pri ďalšej gréckej radosti, keď servis súpera po zrazení páskou spadol pred ruky najskúsenejšieho hráča Přidalovho tímu. Slováci sa v úvode tretieho setu ale ešte nepoložili a chceli zabojovať o lepší výsledok. Takmer neustále tesne viedli a aj grécky minitrhák na 16:14 ešte zneškodnili a otočili na 17:16 v ich prospech. Dostali sa dokonca aj k dvom setbalom a druhý šikovnou ulievkou správne vyriešil Ogurčák. Povzbudení úspechom mali Slováci dlho navrch aj vo štvrtej časti a prepracovali sa až k náskoku 14:11. Gréci ho ale rýchlo eliminovali a dráma pokračovala. Po tom, čo hostia Bartíkov smeč vytĺkli iba do autu viedli hostitelia už 20:18 a o chvíľku nato aj 21:19, Ntonas esom ale znova vyrovnal a v koncovke mali viac šťastia hostia.
Tréner SR Vladimír Přidal: \"Boli sme blízko od víťazstva, no v prvom sete sme doplatili na to, že ani jeden rozhodca si nevšimol tú loptu. Je to smutné, možno by sa to inak odvíjalo. S niektorými chybami hráčov však jednoducho musíme na takomto fóre a hlavne v takomto zložení počítať. \"
Blokár SR Michal Červeň: \"Volejbal je aj o chybách, teraz už o tom ťažko diskutovať. Rozhodcovia spravili v poslednej lopte prvého setu chybu, ale taký je už šport. Osobne som mal toho už naozaj dosť a už som nevládal po dvoch setoch. \"
Kapitán SR, Pavol Bartík: \"Bolo to ťažké, ale myslím si, že toto bol náš najlepší výkon v Prešove. Aj pred zápasom sme si povedali, že je to naše posledné stretnutie a chceli sme sa rozlúčiť lepšie. Škoda tej odvahy v závere posledného setu, lebo keď pokazíme v závere tri-štyri podania v rade, tak ťažko môžeme ísť navrch. Ale do budúcna je to dobré ponaučenie, aj keď už musíme začať vyhrávať aj s takýmito súpermi a hlavne pred domácim publikom. \"

SR – Grécko 1:3 (-23, -21, 23, -25)